Aktualności
Ruszyła II edycja szkoleń dla kobiet z technik samoobrony
02.12.2017
Ogólnopolski kurs samoobrony dla kobiet

Suwałki są jednym z 39 miast Polski, które 2 grudnia otworzyły II edycję  projektu pod kryptonimem "Samoobrona kobiet". Kurs, który powstał z inicjatywy Ministra Obrony Narodowej, Antoniego Macierewicza, jest ogólnopolski  i  przede wszystkim bezpłatny.

Na hali sportowej 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej zgromadziło się 27 pań, które chcą posiąść umiejętności skutecznej samoobrony.  Instruktorami w Suwałkach są żołnierze 14 Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej oraz 12 batalionu lekkiej piechoty. Szkolenia będą się odbywały dwie soboty w miesiącu i potrwają do kwietnia.  W związku z dużym zainteresowaniem zapisy zostały przedłużone do 8 grudnia (piątek). Nabór prowadzi WKU w Suwałkach.  LINK DO ZAPISÓW

Pierwsze zajęcia zostały przeprowadzone, przez żołnierza 12 batalionu: st. kpr. Andrzeja Gajewskiego oraz żołnierzy 14 dywizjonu: por. Adama Kota, st. sierż. Tomasza Milewskiego, st. kpr. Łukasza Szczodrucha. Są to żołnierze, którzy posiadają uprawnienia instruktorskie oraz w czasie pozasłużbowym prowadzą zajęcia z różnych technik sztuk walki.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych