Aktualności
Kolejne zajęcia samoobrony odbyły się pod znakiem zagrożeń w parterze!
27.01.2018
Po raz czwarty panie uczestniczyły w zajęciach z walki wręcz w Suwalskim Garnizonie.

Dzisiejsze spotkanie różniło się od poprzednich formą i płaszczyzną. Uczestniczki dzisiejszych zajęć stanęły przed wyzwaniem agresora dominującego min. w pozycji dosiadu w parterze czy uderzenie z góry. Nad bezpieczeństwem czuwał osobiście dowódca Zespołu Ewakuacji Medycznej plut. Bucki Adrian.

Celem dzisiejszych zmagań była nauka odpowiednich zachowań w różnych sytuacjach zagrożenia. Agresor nigdy nie zaatakuje w ten sam sposób, nie ma ataków powtarzalnych, każdy atak jest inny, więc należy uczyć w taki sposób żeby adeptki potrafiły poradzić sobie w każdej sytuacji relacjonują st. kpr. Gajewski Andrzej i ppor. Żołnierowicz Robert instruktorzy z 12 batalionu lekkiej piechoty.

W naszym Suwalskim Garnizonie dzięki staraniom przełożonych jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia na wyposażenie sali sportowej trafiła MATA TATAMI, która doczekała się debiutu w dniu dzisiejszym. Podziękowania w swoim imieniu i wszystkich instruktorów sztuk walki z Garnizonu Suwałki składa starszy instruktor wychowania fizycznego chor. Goworowski Karol za tak bardzo potrzebny element bazy szkoleniowej do prawidłowego szkolenia żołnierzy z 14dappanc i 12blp.

Tekst: chor. Karol Goworowski Foto: plut. Adrian Bucki


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych