Aktualności
Wojskowi zwycięzcami III Kresowego Turnieju Piłki Nożnej - Giby 2018
04.02.2018
I miejsce żołnierzy po zaciętej walce w turnieju.

Niedziela 4 lutego br. była wyjątkowym dniem dla drużyny 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej która amatorsko gra w halową piłkę nożną. W Gibach odbył się „III Kresowy Turniej Piłki Nożnej – Giby 2018” pod honorowym patronatem Posła Rzeczypospolitej Polskiej Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego. Do zawodów zgłosiło się 13 drużyn, z tego 10 z MSWiA i tylko jedna z MON. Turniej był bardzo wyczerpujący i trwał 2 dni, a wojskowi musieli rozegrać aż 9 spotkań. W wyniku zaciętej rywalizacji, po emocjonującym finale zakończonym rzutami karnymi „czternasty” wzniósł puchar za I miejsce odnosząc bardzo duży sukces ze względu na bardzo wysoki poziom turnieju. Finałowe zmagania obserwował dowódca 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej ppłk Krzysztof ŚWIDERSKI, który pogratulował żołnierzom za dobrze wykonaną „robotę”. Dodatkowo jeden z zawodników suwalskiej drużyny szer. Igor LEGENZOW otrzymał wyróżnienie „Najskuteczniejszy strzelec”, które osobiście otrzymał z rąk Wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego. II miejsce przypadło drużynie Państwowej Straży Pożarnej z Suwałk, a III miejsce wywalczyła reprezentacja nadgranicznej gminy Puńsk.

Puchar za zdobycie I Miejsca w „III Kresowym Turnieju Piłki Nożnej – Giby 2018” z rąk Wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego odebrał kapitan drużyny kpr. Tomasz BAJKO.

W składzie drużyny 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej wystąpili:

- kpr. Tomasz BAJKO

- st. szer. Tomasz JARZĄBSKI

- szer. Dawid DOROCHOWICZ

- szer. Igor LEGENZOW

- szer. Błażej BARWICKI

- szer. Rafał SAŁADONIS

- szer. Rafał WASZKIEWICZ

- szer. Mateusz GOBER

- szer. Artur STANISZEWSKI

- chor. Bogdan ZIELIŃSKI

Zwycięstwo w bardzo silnie obsadzonym turnieju to dobry prognostyk w rywalizacji sportowej w ramach mistrzostw 16 DZ. Należy dodać, że drużyna 14 suwalskiego dywizjonu przewodzi również w Suwalskiej Amatorskiej Lidze RESO i jest bliska po raz pierwszy w historii zdobycia I miejsca.
Tekst: mł. chor. Zbigniew Łupiński Foto: chor. Bogdan Zieliński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych