Aktualności
Suwalscy żołnierze szkolą uczniów suwalskiego ZDZ
18.06.2018
14-18 czerwca 2018 r.

W ramach I edycji "Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących PIONY CERTYFIKOWANIA WOJSKOWYCH KLAS MUNDUROWYCH" odbył się obóz szkoleniowy drugich klas Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego z Suwałk. Uczniowie zaczęli szkolenie tworzeniem obozu namiotowego na wzór obozowiska poligonowego. Kolejne dni nie należały do najłatwiejszych - zajęcia z planu programowego nauczania klas mundurowych były przeplatane uczestnictwem w obchodach związanych z upamiętnieniem ofiar obławy augustowskiej 15 i 17 czerwca.

Pozostały czas wykorzystany był na naukę podstawowego wojskowego rzemiosła - począwszy od musztry, zajęć z taktyki, obsługi broni, rzuty granatem po nawiązywanie łączności, działania posterunku obserwacyjnego czy obronę przed bronią masowego rażenia. Ponadto młodzież codziennie poprawiała swoją kondycje biorąc udział w zaprawach fizycznych.

Głównym celem programu jest wspieranie systemu odbudowy rezerw osobowych wojska oraz kształtowanie postaw patriotycznych i proobronnych młodzieży.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych